Kakor hos Bildbyrån

För att ge dig som besökare den bästa upplevelsen på vår webbplats använder vi kakor. Dessa används för att observera hur du använder webbplatsen i syftet att förbättra användarupplevelsen. Kakor används också för att mäta trafiken på webbplatsen och i statistiska syften. Läs mer om kakor på pts.se

Fullständig bildinformation

041217 Ishockey, Rosno cup, Jonathan Hedström, Sverige. © Bildbyrån - 27851

Fotograf: Andreas Hillergren

Upphovsrätt:

Id: 041217BB036

Storlek: 2118x1434px

Terms of use
Genom att ladda ner skissbilden godkänner du
Bildbyrån's avtalet
Ishockey, Rosno cup, Jonathan Hedström, Sverige
17 Dec 2004

Ishockey, Rosno cup, Jonathan Hedström, Sverige

Fotograf: Andreas Hillergren

Upphovsrätt:

Id: 041217BB036

Storlek: 2118x1434px

Bilder från

Jiri Trvaj, målvakt, Tjeckien och Anton Kurianov, Ryssland Fredrik Norrena, målvakt, Finland Fredrik Norrena, Målvakt, Finland, höll nollan Ville Peltonen och Mikael Samuelsson Fredrik Norrena grattar Janne Niinimaa, som spikade igen Bredvid Röda torget i Moskva hittade vi en stor Bredvid Röda torget i Moskva hittade vi en stor Bredvid Röda torget i Moskva hittade vi en stor Bredvid Röda torget i Moskva hittade vi en stor Bredvid Röda torget i Moskva hittade vi en stor Stefan Liv, målvak, Sverige, tvingas att byta i slutet av Jonas Rönnqvist Per Ledin, Sverige Jonathan Hedström och Lasse Kuukonen, i luven på varandra Tufft framför Stefan Liv, målvakt, Sverige. Sanny Förlust för Sverige, Kent Johansson och Mikael Andersson, mycket bråk och gnabb mycket bråk och gnabb mycket bråk och gnabb mycket bråk och gnabb mycket bråk och gnabb mycket bråk och gnabb Oli Jokinen, avgjorde för Finland i förlängning med 5-4 Hannu Virta, ass. tränare, Finland Niklas Bäckström, målvakt och Jere Karalahti, Finland mycket bråk och gnabb Cristian Berglund, Sverige Jonathan Hedström, Sverige Jonas Rönnkvist och Alexander Skugarev Thomas Johansson, Sverige. och Alexandr Perezhogin, Ryssland Ishockey, Rosno cup, Jonathan Hedström, Sverige Mats Wennerholm möter Andreas Lilja, Henrik Tallinder och Mats Wennerholm möter Andreas Lilja, Henrik Tallinder och Ville Peltonen, Finland Ilya Kovalchuk, Ryssland Ilya Kovalchuk, Ryssland Johan Davidsson, Sverige Johnny Oduya, Sverige Yared Hagos, Sverige Henrik Tallinder, Sverige

Populära personer och lag

Varje dag sker det tusentals sökningar i Bildbyråns stora arkiv. Här har vi listat de mest populära och eftersökta personerna och lagen inom ishockey

Så får du tillgång till bilden

Kontakta oss, så hjälper vi dig att få tillgång till denna och miljontals andra sportbilder i världsklass!

Miljoner av bilder i din ficka

Med Bildbyråns app har alla tillgång till vårt bildarkiv direkt på sin mobiltelefon. Bara minuter efter att en bild har tagits blir den tillgänglig, vilket gör det enkelt och snabbt att dela bilder på dina sociala medier - helt gratis!

För våra kunder finns även möjligheten att logga in med ditt konto och få tillgång till hela vårt bildarkiv utan begränsningar. Kontakta oss för att få veta mer!

Ladda ner Bildbyråns app på Apple Appstore. Ladda ner Bildbyråns app på Google Play.

App start screen
App search screen
App results screen
App album screen
App crop screen

Passion för vinnande bilder

Oavsett om du representerar ett globalt varumärke, ett mediehus, en reklambyrå, en sportklubb eller idrottsförbund, har vi det du behöver. Hos Bildbyrån kan du enkelt hitta och bläddra bland bilder från actionfyllda ögonblick på planen till porträtt av spelare och glädje på läktaren.

Sök i vårt arkiv

9 753 664 bilder, och räknar

Vi är mästare på sport

Sedan 1953 har vi bidragit till att definiera idrottens viktigaste händelser och främsta personligheter.

FAQ

Hur får jag tillgång till era bilder?
Vad behöver jag veta innan jag använder bilder för kommersiella ändamål?
Vad kostar det att använda era bilder?